Jak kupować

Outlet Allegro

Aukcje internetowe Allegro to miejsce, gdzie bez wychodzenia z domu można kupić lub sprzedać prawie wszystko. Transakcje są proste, bezpieczne, a ceny bardzo atrakcyjne. Zakupiony towar jest dostarczany przez pocztę lub kuriera prosto do domu.

Jeżeli posiadasz w domu rzeczy, których już nie potrzebujesz lub nie używasz ,to możesz je sprzedać na Allegro i jeszcze zarobić parę złotych. Dotyczy to zarówno książek, odzieży, artykułów motoryzacyjnych, zabawek...itp. Codziennie pojawiają się na aukcjach nowe i używane rzeczy, czasami bardzo unikalne, po bardzo atrakcyjnych cenach. Przy odrobinie szczęścia bardzo atrakcyjny towar można kupić dosłownie za grosze, poprzez licytację lub za stałą cenę.

Warunkiem, którym musisz spełnić żeby wziąć pełny udział w aukcjach jest zarejestrowanie się. Aby się zarejestrować w Allegro wystarczy poświęcić tylko kilka minut i wypełnić formularz. Sama rejestracja jest bardzo prosta i bezpłatna. Ważne jest żeby dokonać pełnej aktywacji konta, ponieważ niektórzy sprzedający wprowadzają tzw. ograniczenia dla osób, które nie posiadają pełnej aktywacji konta. Gdy Twoje konto w Allegro pl jest już w pełni aktywne możesz przystąpić do całkowitego udziału w zakupach i sprzedaży. Posiadasz wówczas dostęp do wszystkich usług Allegro. Aby w pełni aktywować swoje konto w Allegro musisz dokonać jedną, z dwóch możliwych czynności: płatności online w wysokości 1,01 zł albo kodu, który otrzymasz w liście. Czynności te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa dokonywanych transakcji, poprzez weryfikację danych osób korzystających z usług platformy aukcyjnej Allegro pl.

Istnieje kilka możliwości zakupu przedmiotów wystawionych na aukcjach Allegro.

Jedną z opcji jest zakup poprzez licytację.

Polega to na tym, że nie znamy końcowej ceny danego przedmiotu. Oferujemy sprzedającemu swoją cenę i przebijamy kwoty oferowane przez innych uczestników, aż do zakończenia danej licytacji. Towar, który był przedmiotem licytacji może kupić ten, kto na koniec licytacji zaproponował najwyższą kwotę.

Następną opcją zakupu jest Kup Teraz!.

Różnica polega to na tym, że możesz artykuł wystawiony na sprzedaż kupić natychmiast za stałą cenę, jakiej żąda sprzedający. Osoba sprzedająca, w tym przypadku deklaruję minimalną kwotę, za jaką jest zdecydowana sprzedać daną rzecz, bez licytacji.

Kolejnym sposobem zakupu w Allegro jest zakup danej rzeczy w Sklepie.

Tutaj nie trzeba się licytować ponieważ cena produktu jest znana, a zakupu można dokonać natychmiast.

Przed dokonaniem konkretnego zakupu, należy wyszukać poprzez wyszukiwarę lub wg. kategorii interesujący nas przedmiot.

Ważne jest aby przed dokonaniem transakcji dokładnie przyjrzeć się danemu przedmiotowi. W tym celu powinniśmy dokładnie zaznajomić się z opisem danej rzeczy. Warto dokładnie pooglądać również prezentowane przez sprzedającego zdjęcia oferowanego przedmiotu. Tylko w taki sposób jesteśmy w stanie ustalić czy interesująca nas rzecz, spełni nasze oczekiwania. Jeżeli mamy jakieś dodatkowe pytania, to możemy skontaktować się z sprzedającym.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy osoba sprzedająca dany przedmiot jest w miarę wiarygodna. Możemy to ustalić dzięki komentarzom osób, które kupowały już wcześniej rzeczy u tej osoby. W razie jakichkolwiek wątpliwości lepiej poszukać innej oferty sprzedaży.

Jeżeli dokonasz zakupu, to otrzymasz od Allegro pl wiadomość e-maila, w którym znajdziesz potrzebne informacje na temat przedmiotu, który właśnie zakupiłeś i osoby, która Ci go sprzedała. Uzyskasz również informację, w jaki sposób masz dokonać formalności zapłaty.

Nie zapomnij również wystawić tej osobie komentarza, dotyczącego wywiązania się z dokonanej transakcji. Łatwiej będzie innym określić czy dana osoba jest wiarygodna.