Jak sprzedawać

Outlet Allegro

Jeżeli posiadasz w domu rzeczy, których już nie potrzebujesz lub chcesz założyć własny biznes związany z handlem, to dobrze trafiłeś. Allegro pl jest odpowiednim miejscem do zrealizowania takich właśnie planów. Internetowe aukcje Allegro to nie tylko zakupy, ale też sprzedaż ogromnego asortymentu rzeczy. Możesz sprzedać na aukcjach prawie wszystko. Zaletą takiej sprzedaży przez internet jest np. to, że masz wpływ na czas w jakim chcesz sprzedać dany przedmiot oraz cenę. Transakcji sprzedaży możesz dokonać nie wychodząc z domu.

Aby móc wystawiać na aukcjach internetowych Allegro rzeczy musisz się zarejestrować. Rejestracji możesz dokonać przez wypełnienie odpowiedniego formularza. Zajmuje to tylko kilka minut, jest bezpłatne i bardzo proste. Należy zwrócić uwagę na to, aby w pełni aktywować swoje konto w Allegro. Jest to ważne ponieważ umożliwia w pełni korzystać z usług Allegro, zarówno kupna jak i sprzedaży.

Jeżeli chcesz aby Twoje konto w Allegro było w pełni aktywowane musisz wykonać albo płatność online w kwocie 1,01 zł albo poprzez kod, jaki otrzymasz w liście od Allegro. Czynności te pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa dokonywanych transakcji, dzięki weryfikacji danych osób, które korzystają z usług oferowanych przez platformę aukcyjną Allegro pl.

Jeżeli posiadasz przedmiot, który chciałbyś sprzedać na Allegro zorientuj się najpierw za jaką cenę inni oferują podobne przedmioty oraz w jaki sposób reklamują je. Duże znaczenie ma tu ustalenie odpowiedniej ceny. Jeżeli będzie odpowiednio niska, to na pewno zachęci kupujących. Dodatkowym atutem aukcji będzie rzetelny opis przedmiotu oraz ładne zdjęcie, które wyeksponuje zalety przedmiotu wystawionego przez Ciebie do sprzedaży. Bardzo często zdarza się, że sprzedający dodają do wystawionego na sprzedaż przedmiotu jakiś dodatek, który ma na celu zachęcić kupujących do szybkiej transakcji.

Jeżeli zdecydowałeś się na sprzedaż danego przedmiotu, musisz wypełnić formularz sprzedaży, który zawiera szczegółowe informacje dotyczące formatu sprzedaży, przedmiotu itp.

Opis sprzedawanej rzeczy powinien zawierać podstawowe wiadomości dotyczące jej, czyli np. czy jest to nowa, czy używana rzecz. Jeżeli jest przedmiotem nowym, to czy posiada jeszcze gwarancję, a jeżeli używanym to jaki jest stopień jej zużycia.

Aby zachęcić potencjalnych klientów dobrze jest zrobić dobre zdjęcie przedmiotowi, który wystawiamy na licytację i dołączyć go do formularza sprzedaży.

Następnym krokiem powinno być ustalenie kwoty, za jaką jesteśmy w stanie sprzedać nasz przedmiot oraz czasu, w jakim chcielibyśmy to zrobić. Wybrać czy aukcja ma być np. licytacją czy nie.

Ostatnim elementem jest ustalenie sposobu przesłania przedmiotu kupującemu oraz kosztów z tym związanych.

Jeżeli w trakcie trwania sprzedaży chcielibyśmy dokonać zmian w opisie przedmiotu lub dodać więcej informacji, to możemy to zrobić w każdej chwili.

Gdy już sprzedaż swój przedmiot, otrzymasz od Allegro e-mail, w którym będzie potwierdzona transakcja oraz dane kupującego, z którym w razie potrzeby możesz się skontaktować.

Jeżeli formą zapłaty będzie przelew, to poczekaj aż pieniądze wpłyną na Twoje konto.

Później pozostaje tylko starannie zapakować przedmiot transakcji i przesłać go, za pośrednictwem poczty lub kuriera do osoby, która zakupiła go od Ciebie. Ważne jest aby mieć potwierdzenie nadania przesyłki. Może się zdarzyć, że w trakcie podróży zaginie lub zostanie uszkodzona.

Po przeprowadzonej transakcji wystaw osobie kupującej od Ciebie odpowiedni komentarz. Pozwoli to innym na ustalenie, czy jest osobą, z którą warto przeprowadzać transakcje handlowe.