Usługi Allegro.pl

Outlet Allegro

Platforma aukcyjna Allegro pl kieruje swoje usługi zarówno do kupujących jak i sprzedających.

Jedną z usług świadczonych przez Allegro jest usługa Płatności Allegro. Korzystając z niej możesz w bardzo prosty, szybki i bezpieczny sposób płacić przez internet. Zaletą tej usługi jest to, że możesz za kupioną rzecz zapłacić zaraz po dokonaniu transakcji. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Zapłaty możesz dokonać w wybrany przez siebie sposób. Możesz zapłacić przekazem pocztowym, przelewem bankowym lub kartą kredytową.

Można również płacić AlleKartą. Służy ona do płacenia zarówno w sklepach jak i przez internet. Nie jest z tego tytułu pobierana prowizja. Wydanie tej Karty również jest bezpłatne. Płacąc tą Kartą otrzymujesz punkty PayBack, które wymienić możesz na różnorodne nagrody.

Aby transakcja przebiegła w prawidłowy sposób można skorzystać z Escrow. System ten zabezpiecza prawidłowy przebieg transakcji. W takim przypadku osoba Kupująca wpłaca pierwsza należność za kupiony towar, na konto Płatności Allegro, a następnie osoba Sprzedająca wysyła towar do Kupującej. Gdy Kupujący potwierdzi, że otrzymał towar, wówczas dopiero Sprzedający ma dostęp do pieniędzy. Korzystając z tej opcji ma się pewność, że transakcja odbędzie się w bezpieczny sposób.

Jeżeli coś sprzedajesz, to możesz w bardzo prosty i szybki sposób aktywować w Płatności Allegro konto, na które będą Ci wpływać szybko wpłaty dokonywane np. kartami, również zagranicznymi. Informacje o zmianach na koncie, wpłatach i wypłatach możesz otrzymywać przez e maila. Koszty zawiązane z tym, są nie wielkie.

Jeżeli do wystawianych przez siebie przedmiotów dodasz opcję Płatności Allegro, będziesz otrzymywał punkty PayBack.

Jeżeli zamierzasz coś kupić, to wcześniej możesz się zorientować czy warto daną rzecz zakupić. Aby uzyskać opinie innych osób na temat danej rzeczy, możesz skorzystać z serwisu Cokupic.pl . Można tam poczytać prywatne opinie wielu osób, które albo posiadają dane rzeczy albo przymierzają się dopiero do ich zakupu.

Allegro oferuje swoim użytkownikom również Program Współpraca w Ochronie Praw. Jest to program, który ma na celu ochronę zarówno kupujących jak i sprzedających, przed kupowaniem towarów niezgodnych z prawem. Zabezpiecza przed aukcjami, na których sprzedawane mogłyby być, podrobione towary znanych firm. Chroni również prawa autorskie. Program ten również zapewnia ochronę prawną osobom, które nieświadomie sprzedały lub kupiły towar, za który w świetle prawa grożą konsekwencje prawne.

Jeżeli zakupy w Allegro nie udały się, istnieje Program Ochrony Kupujących, dzięki któremu możemy ubiegać się o rekompensatę, w wysokości nawet 10 000 zł.

Jeżeli posiadasz telefon komórkowy, z dostępem do internetu możesz również korzystać z usług Allegro.pl . Jest to bardzo prosty i wygodny sposób aby obserwować aukcje, porównywać ceny oraz dokonywać transakcji.